Метафоричні асоціативні карти «Моя історія» складається з 60 карт, з них 30 картинок, 15 тематичних фраз та 15 картинок з описом почуттів. Колода призначена насамперед для роботи з такими проблемами як: харчові розлади, психосоматика, самооцінка, чуттєва сфера.
Частина колоди, що складається з картинок, включає зображення людей та їх відношення з їжею і своїм власним тілом. Вони демонструють прийняття/неприйняття себе, різні життєві ситуації, тілесні контакти та інше, завдяки чому можна провести повну діагностику клієнта.
Тематичні фрази – це частина колоди, яка дозволяє вивчити відносини клієнта до себе, своєї сім'ї, соціуму, зовнішності до свого тіла, почуттів. Доповнюючи ті чи інші фрази, клієнт отримує можливість пізнати себе, зняти напружене, що накопичилося, викликане тією чи іншою проблемою, а психолог отримує масу матеріалу для психотерапевтичної роботи.
15 картинок з почуттями включають найбільш поширені почуття, але не в тому визначенні, в якому його знає психолога, а в доступній для клієнта. Картка складена таким чином, що клієнту потрібно буде провести глибоку терапевтичну роботу, над розумінням написаного, його визначенням для себе та зрозуміти, чому та чи інша ситуація в його житті викликає ті чи інші емоційні реакції.
Метафоричні асоціативні карти «Моя історія» рекомендовано застосовувати для роботи з такими проблемами:
- психосоматика;
- внутрішньоособистісні конфлікти;
- взаємостосунки;
- соціальні взаємини;
- рольові диспозиції;
- страхи;
- почуття;
- групова робота та багато іншого.
Приклад техніки для роботи з колодою
Техніка МАК для діагностики харчових порушень клієнток, автор Павленко Тетяна
Мета: діагностика порушень харчової поведінки клієнтів
Колода, що використовується: «Моя історія», автор Павленко Тетяна
Час роботи: 1-1,5 години
Інструкція:
1. Запропонувати клієнтці вибрати картку відкрито, яка відповідатиме на запитання «Мій нинішній стан». Розпитати клієнтку про її почуття, стан, бажання.
2. З частини колоди, в якій описані почуття, запропонувати клієнтці вибрати ті, які є актуальними для неї в нинішньому стані. Наприклад, почуття страху.
3. Вивчивши стан клієнта, переходить до діагностики схильності порушення харчової поведінки. З третьої частини колоди пропонуємо клієнтці наступні фрази і просимо їх доповнити:
- Їжа – це…
- Коли я їм, я відчуваю…
- У тілі я відчуваю…
- Побачивши їжі ...
- Повні люди…
- Для мене стрункість це…
- Я почуваюся гарною…
4. Висновки, зворотний зв'язок.
Стан – Новий
Країна виробник – Україна
Мова видання – Російська
Автор – Павленко Тетяна
Країна виробник - Україна
Мова колоди - Російська
Автор - Павленко Тетяна
Стан - Новий