Naibi di Giovanni Vacchetta — рідкісна історична колода з витонченими малюнками та химерними сюжетами. Це одна з небагатьох колод, що збереглися до створення Таро Уейта, де Молодші Аркани також промальовані. Вона відома під різними назвами: Таро Майстра, Таро Ваччетти, I Naibi di Giovanni Vacchetta, Tarot of the Master, Tarocchi del Maestro, The Vacchetta Tarot. Ця колода була надрукована з гравюр, створених художником Джованні Ваччеттою в 1893 році в Італії.
Ваччетта підійшов до створення колоди як справжній художник. На багатьох картах зображені сюжети, які більше властиві мистецтву, ніж традиційній картомантиці. Наприклад, на карті «Кохання» зображено купідона, що натягує тятиву лука. У нього зав'язані очі, що символізує сліпоту кохання, він стоїть на кулі, показуючи нестабільність почуттів. Пара голубів під купідоном символізує закоханих, а гілки хмелю над ним вказують на любовний дурман. Таку композицію важко зустріти в таро, але вона нагадує емблему (amor in quo nihil est stabile). Карта XV «Диявол» також вражає своєю нетиповістю для таро: на ній намальовано чудовисько з бісом-андрогіном у пащі, курячими ногами та змією в руках. У середньовіччі популярним був канон «Уста пекла» — зображення воріт пекла у вигляді розгорнутої пащі чудовиська.
Найважливіше питання при роботі з цією колодою — як її правильно інтерпретувати? Коли вперше береш її в руки, виникає бажання зрозуміти, до якої системи вона належить. Хоча числові аркани не промальовані, значення карт не збігаються зі значеннями Марсельської системи. Наприклад, біблійний персонаж Юдіф у Марсельському таро зображена як королева кубків, із головою Олоферна у кубку та мечем у руці. У колоді Ваччетти образ Юдіф належить королеві мечів: вона тримає в одній руці меч, а в іншій мішок з головою, а на задньому фоні видно обезголовлене тіло.
Через невідповідність із Марсельською системою виникає гіпотеза, що Джованні Ваччетта міг вивчати французьку передбачальну традицію і віддав їй данину у цій колоді. Наприклад, біля ноги Шута розташований леопард, якого зазвичай зображують на картах системи Еттейли. Цікаво, що значення карт Таро Майстра та Еттейли збігаються, і дана карта відображає безумство та дурість. На картах XVIII і XIX замість сюжетів, властивих Місяцю та Сонцю, зображені Діана та Аполлон, що можливо є відсиланням до колоди середини XVII століття Mitelli Tarocchini.
Стан – Новий
Країна виробник – Китай
Мова видання – Англійська
Матеріал колоди – Виготовлені на щільному папері 300 гр/м2
Тип поверхні паперу – Зображення вкрите лаком
Розмір карт – 60 х 105 мм
Комплектація – 78 карти + онлайн-посібник англійською мовою
Країна виробник - Китай
Мова колоди - Англійська
Розмір карт - 60 х 105 мм
Традиція - Марсельське
Стан - Новий